JavaScript Menu Powered by Milonic

 

JavaScript Menu Powered by Milonic
Haberler


Yangın Söndürme Tüplü "Yılan Yakalama Timi"

Bu Haber 2031 defa okundu.
Arkadaþa Gönder

Zonguldak'ta bazı köylerde evlere yılan girme vakaları artınca Alaplı Belediyesince "Yılan Yakalama Timi" kuruldu.Tespit ettikleri yılanları, karbondioksitli yangın söndürücülerle gaz püskürterek etkisiz hale getiren tim, daha sonra...

İlçede son günlerde hemen hemen her gün evlere yılan girdiğine yönelik vatandaşlardan ihbar alan Belediye, itfaiye personelinden "Yılan Yakalama Timi" oluşturdu.

Timde görevli personel, yangın söndürmede kullanılan karbondioksit içerikli tüpler yardımıyla yılanı etkisiz hale getirerek, hayvana zarar vermeden doğaya salıyor.

Alaplı İtfaiye Müdürü Sinan Taşkın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, havaların ısınmasıyla birlikte özellikle kırsal kesimlerde evlere yılan girme vakalarının arttığını söyledi.

Yılanların evden çıkartmanın zor olduğunu anlatan Taşkın, "Geçmiş dönemlerde hiç bu tür ihbarlar almıyorduk. Ancak bu yaz çok fazla yılan olduğu söyleniyor. Çeşitli aparatlar kullanara yılanı yakalamak hem zor hem de riskli. Biz de bundan dolayı  karbondioksitli yangın  söndürücülerden faydalanıyoruz" dedi. 

Son günlerde aldıkları 10 ihbardan 7'sinde yılanı evden çıkararak doğaya saldıklarını vurgulayan Taşkın, şunları kaydetti:

"Türkiye'nin belirli bölgelerinde itfaiyecilerin kullandığı sistemden farklı bir uygulama yapıyoruz. Hiçbir aparat kullanmıyoruz. Yangınlara müdahale ettiğimiz karbondioksitli tüplerle yılanı etkisiz hale getiriyoruz. Bu tüplerin özelliği içinde toz yok, gaz var.  Son derece yüksek soğutucu etkiye sahip olan karbondioksit, hava ile birleştiğinde eksi 79 derece bir soğukluk yaratıyor. Böylece yılan etkisiz hale geliyor. Bir süre sonra kendi ısısına ulaştığında da hayvan normale dönüyor. Böylece vatandaşların ve itfaiye personelin güvenliğini sağlayarak sorunu çözüyoruz." -


Defa Okundu.
Arkadaşıma Gönder
2031 Defa Okundu
Yorumlar (Yorumlarını ekle)

Online Destek

Online destek hattımıza bağlanarak bizlerle iletişim kurabilirsiniz..

Katalog İndir

Kataloğumuzu pdf formatında indirebilir ürünlerimizi detaylı olarak inceleyebilirsiniz

Servis

Firmamız tarafından satış ve dolumları yapılan yangın söndürme cihazlarına...

 
KATEGORİLER
Yangın Söndürme
Yangın Dolapları
Köpüklü Söndürme
Yangın Algılama
Yangın Ekipmanları
Uyarıcı Malzemeler
KATEGORİLER
Acil Aydınlatma
Davlumbaz Söndürme
Gazlı Söndürme
Yönlendirme Levhaları
İtfaiye Malzemeleri
Söndürücü Kullanımı
KATEGORİLER
Aksesuarlar
Tatbikatlarımız
Eğitimlerimiz
Belgelerimiz
Sanal Yangın Söndürünüz
Haberler
KATEGORİLER
Yangın Söndürme
Yangın Dolapları
Köpüklü Söndürme
Yangın Algılama
Yangın Ekipmanları
Uyarıcı Malzemeler