JavaScript Menu Powered by Milonic

 

JavaScript Menu Powered by Milonic
Haberler


"YANGIN TÜPÜ BOŞTU" İDDİASI

Bu Haber 2490 defa okundu.
Arkadaþa Gönder

Kayseri’de 2011 yılı Eylül ayında, cezaevi nakil aracında çıkan yangında 5 tutuklu ve hükümlünün ölümüyle ilgili açılan davada, talimatla ifade veren araçta görevli jandarma er Mustafa Çiftçi, araçtaki yangın tüpünün boş olduğunu iddia etti.

Vatani görevini tamamlayan Mustafa Çiftçi tanık olarak verdiği ifadede, cezaevi aracının yol boyunca sık sık arızalandığını, zaman zaman durduğunu ve hava sistemi bozulduğu için açılan arka kapıyı asker kemeriyle bağladıklarını belirterek şunları söyledi:“Araç sık sık arıza veriyordu. Mahkumları kurtarmak için elimizden geleni yaptık ama yangın bir anda tüm aracı sardı. Bizim arkadaşlarımızdan da dumandan etkilenenler oldu. Yangın esnasında araçta bulunan yangın tüpünü kullanmak istedik. ancak tüpten sadece ‘fıs’ diye ses geldi. Yangın tüpü boş olduğu için müdahale edemedik. Yangın bir anda aracı sardı, biz içerdekileri kurtarmak için çok çaba sarfetmemize rağmen, içeri giremedik.”

‘Camları kırıp çıktık’
Yanan 34 BL 2564 plakalı araçta yedek şoför olarak görev yapan Serdar Oflaz da talimatla verdiği ifadede, yangından 2 saat önce boş olan bölümde uyumaya başladığını, yangının çıkış anını görmediğini belirterek “Uyandığımda alevler her yanı sarmıştı. Aracın içerisindeki fiber ve plastik olan bölümler de tutuşarak yanmaya başladı. Hava sistemi arızalı olduğu için kapılar açılmadı. Camları kırarak dışarı çıktık” dedi.
İddianamede, araçtaki yangının jandarma erleri tarafından söndürülmek istendiği ancak yangının kısa sürede büyüdüğü, itfaiye ve 112 ekiplerinden yardım istendiği, olay yerine ilk olarak Pınarbaşı 112 ekiplerinin ulaştığı ancak yangın nedeniyle müdahale edemedikleri, itfaiye ekiplerinin yangını söndürmek için müdahale ettikleri, ancak araç söndüğünde tahliye edilemeyen mahkumların tamamen yanmış halde olduğu ifadeleri de yer aldı.

 


Defa Okundu.
Arkadaşıma Gönder
2490 Defa Okundu
Yorumlar (Yorumlarını ekle)

Online Destek

Online destek hattımıza bağlanarak bizlerle iletişim kurabilirsiniz..

Katalog İndir

Kataloğumuzu pdf formatında indirebilir ürünlerimizi detaylı olarak inceleyebilirsiniz

Servis

Firmamız tarafından satış ve dolumları yapılan yangın söndürme cihazlarına...

 
KATEGORİLER
Yangın Söndürme
Yangın Dolapları
Köpüklü Söndürme
Yangın Algılama
Yangın Ekipmanları
Uyarıcı Malzemeler
KATEGORİLER
Acil Aydınlatma
Davlumbaz Söndürme
Gazlı Söndürme
Yönlendirme Levhaları
İtfaiye Malzemeleri
Söndürücü Kullanımı
KATEGORİLER
Aksesuarlar
Tatbikatlarımız
Eğitimlerimiz
Belgelerimiz
Sanal Yangın Söndürünüz
Haberler
KATEGORİLER
Yangın Söndürme
Yangın Dolapları
Köpüklü Söndürme
Yangın Algılama
Yangın Ekipmanları
Uyarıcı Malzemeler