JavaScript Menu Powered by Milonic

 

JavaScript Menu Powered by Milonic
Haberler


KIZILAY BİLGİLENDİRDİ, POLİS UYARDI

Bu Haber 2298 defa okundu.
Arkadaþa Gönder
Türk Kızılay'ı Manisa Şubesi, Toplum Destekli Polislik Şube Amirliği ile birlikte Türk Kızılay'ı tarafından yürütülen ‘Toplum Liderlerini Teşkilatlandırma Projesi’ kapsamında mahalle gönüllülerini afetten korunma bilinci konusunda bilgilendirmeye devam ediyor. Türk Kızılay'ı ve Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği ekiplerinden oluşan 20 kişilik ekip, her ay farklı bir mekanda vatandaşlarla bir araya gelerek bilgilendirmelerde bulunuyor. Kızılay depreme karşı uyarırken, polis ekipleri ise sahtekarlık olaylarına karşı vatandaşları uyardı.
 
Türk Kızılay'ı Manisa Şubesi, Toplum Destekli Polislik Amirliği ile birlikte Kızılay tarafından başlatılan Toplum Liderlerini Teşkilatlandırma Projesi kapsamında yapmış oldukları mahalle toplantılarına devam ediyor. Toplum Destekli Polislik Amirliği ekipleri ve Türk Kızılayı ekiplerinden oluşan 20 kişilik bir ekip ile her ay farklı bir mekanda yaptığı toplantılarda vatandaşlar ile bir araya gelerek bilgilendirmelerine devam ediyor.

Kızılay Manisa Şubesi Halkla İlişkiler Sorumlusu Nihan Kurşun Erdoğan ve Toplum Destekli Polislik Şube Amirliğinden Polis Memuru Murat Kişin, Levent Kokal ile birlikte toplantılarının ilkini Dinçer Mahallesi İkizler Kahvesi’nde gerçekleştirerek, vatandaşlara ‘Aile Afet Planı, Yangın, Güvenli Davranış Hareketleri ve İlkeleri’ konularda bilgilendirmede bulundu.

DEPREME HAZIRLIKLI OLMAK GEREKİR

Kızılay Manisa Şubesi Halkla İlişkiler Sorumlusu Nihan Kurşun Erdoğan, depreme her zaman hazırlıklı olunması gerektiğini belirterek, “Deprem her an olabilir. Önemli olan bizim ona hazır olmamızdır. Depremde en büyük tehlike insanların eşyaların altında kalmasıyla meydana geliyor. Evdeki eşyaların sağlam olmasına dikkat etmeliyiz. Deprem eğer gece meydana gelirse çakmak, ateş yakmamalıyız. Devamlı yanımızda bir el feneri bulundurmalıyız. İnsanlar mecbur kalmadıkça bazı şeyleri yapmazlar. Yangın söndürme tüpü gibi hayat kurtaran eşyalar, ne yazık ki bir sıkıntı meydana geldiği zaman alınıyor. Yangın söndürme tüpü devamlı hazır bulunmalı” dedi.

DEPREM ANINDA BULUNDUĞUNUZ YERE DİKKAT EDİN

Depremde hayatını kaybedenlerin çoğunun merdiven altı gibi yerlerde bulunduğunu belirten Nihan Kurşun Erdoğan, “Deprem anında hemen kendimiz merdivenlere atıyoruz. Ama merdivenin boşlukta olduğunu unutuyoruz. Merdivenler kadar, kirişlerde çok tehlikedir. Eskiden kimse deprem sigortası yaptırmazdı. Marmara Depreminden sonra insanlar yaptırmaya başladı. Artık kiralık evler bile sigortalanıyor. Eğer Japonlar gibi önlem almayı öğrenirsek, onlar gibi depremle yaşamayı öğreniriz” dedi.

POLİSLER SAHTEKARLIKLARA KARŞI BİLGİLENDİRDİ

Kızılay ekipleri tarafından yapılan bilgilendirmelerin yanında polisler ise vatandaşları sahtekarlık ve dolandırıcılık olaylarına karşı uyardı. Ellerindeki bilgilendirici broşürleri de dağıtan polis ekipleri vatandaşları bu tür konulara karşı dikkatli olmaları gerektiğini söyledi.

Toplum Destekli Polislik Şube Amirliğinden Polis Memuru Murat Kişin, vatandaşları sahtekarlara karşı uyararak, “Sizi telefon ili arayarak, kendisini polis, asker veya savcı olarak tanıtıp arka fonundan telsiz sesi veya başka bir ses vererek, ‘Cep telefonunuz, banka veya kredi kartı bilgileriniz terör örgütü tarafından kullanılmakta, biz şahısları takip ediyoruz. Bunların yakalanabilmeleri için size bildireceğimiz telefon numaralarına veya banka hesap numaralarına para veya kontör yollamanız gerekmektedir’ gibi sözlerle sizi dolandırmaya çalışan şahıslara itibar etmeyiniz. Emniyetle ilgili bütün işlemlerinizi 155 Polis İmdat veya en yakın polis birimine başvurarak yapınız. Unutmayınız ki polis, asker, savcı, hiçbir kamu görevlisi sizden yaptığı hizmet karşılığında kontör veya para istemez. Dolandırıcıların oyununa gelmeyin” dedi.

Defa Okundu.
Arkadaşıma Gönder
2298 Defa Okundu
Yorumlar (Yorumlarını ekle)

Online Destek

Online destek hattımıza bağlanarak bizlerle iletişim kurabilirsiniz..

Katalog İndir

Kataloğumuzu pdf formatında indirebilir ürünlerimizi detaylı olarak inceleyebilirsiniz

Servis

Firmamız tarafından satış ve dolumları yapılan yangın söndürme cihazlarına...

 
KATEGORİLER
Yangın Söndürme
Yangın Dolapları
Köpüklü Söndürme
Yangın Algılama
Yangın Ekipmanları
Uyarıcı Malzemeler
KATEGORİLER
Acil Aydınlatma
Davlumbaz Söndürme
Gazlı Söndürme
Yönlendirme Levhaları
İtfaiye Malzemeleri
Söndürücü Kullanımı
KATEGORİLER
Aksesuarlar
Tatbikatlarımız
Eğitimlerimiz
Belgelerimiz
Sanal Yangın Söndürünüz
Haberler
KATEGORİLER
Yangın Söndürme
Yangın Dolapları
Köpüklü Söndürme
Yangın Algılama
Yangın Ekipmanları
Uyarıcı Malzemeler