JavaScript Menu Powered by Milonic

 

JavaScript Menu Powered by Milonic
Haberler


Ankara İtfaiyesi'nden Personeline Sanal Eğitim

Bu Haber 2208 defa okundu.
Arkadaþa Gönder

Ankara İtfaiyesi, teknolojik donanıma sahip simülasyon sistemiyle personelini eğitiyor. Türkiye’de ilk kez Ankara’da uygulanan Simülasyon Merkezi’yle itfaiye personeline, kentin bulvarları, caddeleri, sokakları, tarihi ve turistik mekanları tanıtılıyor. İtfaiyeciler, Simülasyon Merkezi’nde kurulan iki itfaiye aracıyla, gerçeğe uygun olarak üç boyutlu canlandırılan araç ve yaya trafiği içerisinde 30 kilometrelik yolu, trafik kuralları ve trafik levhalarının eşliğinde, yangın mahalline en kısa sürede ve uygun yoldan ulaşabilmenin eğitimini alıyor. İtfaiye aracıyla gerçekleşen bu sanal Başkent turunda, zaman zaman yoğun trafik akışı ile araç sürücüleri ve yayaların agresif davranışları canlandırılıyor, yaşanan gergin ortam ile sürücünün psikolojisinin farklı durumlara uyum sağlaması hedefleniyor.

Ankara İtfaiyesi’nin kullandığı yangın söndürme araçları ve merdiven araçlarının tıpa tıp birer örneği de tüm teçhizatlarıyla birlikte Simülasyon Merkezi’nde oluşturuldu. Sanal ortamda itfaiye karargahlarından hareket eden araçların, yangın mahalline ulaşması, olayın meydana geldiği mekana yaklaşması ve yangına müdahalesi aslına uygun olarak gerçekleştiriliyor. Eğitim, sanal ortamda kurtarma ve söndürme işlemlerinin teknik operasyonlarıyla devam ediyor. Ankaralı İtfaiyeciler Simülasyon Merkezi’nde değişik hava koşulları, değişik yangın türleri, psikolojik atmosfer ve tüm zorlukların canlandırıldığı ortamda yangına etkin ve verimli şekilde müdahale edecek şekilde hazırlanıyor.

Mesleki açıdan eğitim çalışmasını süreklilik arz eden bir faaliyet olarak tanımlayan Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Ceyhun Tonguç Karakuş, eğitime yönelik projelerde de en son teknolojileri kullandıklarını kaydederek, "Gelişen teknoloji ile mesleğimizde her gün yeni gelişmeler yaşanıyor. İtfaiyecilik alanında gelişmeleri takip etmek ve pratikte uygulayabilmek için her zaman eğitime öncelik vermek zorundayız. En son teknolojinin kullanılarak Başkent’in bulvarları, caddeleri, meydanları, tarihi yerleri ve sokaklarının gerçeğine uygun olarak canlandırıldığı ve kullandığımız araçlardaki tüm operasyonel sistemlerin bulunduğu Simülasyon Merkezi’ni hizmete açtık” dedi. Ankara İtfaiyesi’nde her konuda olduğu gibi eğitim konusunda da örnek olma niteliğinin ön plana çıktığına dikkat çeken Ceyhun Tonguç, “İnanıyoruz ki eğitim tesislerimizde uzmanlarımızın, yeni başarılı itfaiyeciler yetişmesinde verecekleri katkı ile sahip olduğumuz olumlu imajımız, daha üst seviyelere taşınacaktır." diye konuştu.

 


Defa Okundu.
Arkadaşıma Gönder
2208 Defa Okundu
Yorumlar (Yorumlarını ekle)

Online Destek

Online destek hattımıza bağlanarak bizlerle iletişim kurabilirsiniz..

Katalog İndir

Kataloğumuzu pdf formatında indirebilir ürünlerimizi detaylı olarak inceleyebilirsiniz

Servis

Firmamız tarafından satış ve dolumları yapılan yangın söndürme cihazlarına...

 
KATEGORİLER
Yangın Söndürme
Yangın Dolapları
Köpüklü Söndürme
Yangın Algılama
Yangın Ekipmanları
Uyarıcı Malzemeler
KATEGORİLER
Acil Aydınlatma
Davlumbaz Söndürme
Gazlı Söndürme
Yönlendirme Levhaları
İtfaiye Malzemeleri
Söndürücü Kullanımı
KATEGORİLER
Aksesuarlar
Tatbikatlarımız
Eğitimlerimiz
Belgelerimiz
Sanal Yangın Söndürünüz
Haberler
KATEGORİLER
Yangın Söndürme
Yangın Dolapları
Köpüklü Söndürme
Yangın Algılama
Yangın Ekipmanları
Uyarıcı Malzemeler