JavaScript Menu Powered by Milonic

 

JavaScript Menu Powered by Milonic
Haberler


ANKARA'DA KORKUTAN YANGIN

Bu Haber 2440 defa okundu.
Arkadaþa Gönder

Başkentte plastik fabrikasında çıkan yangın, yaklaşık 4 saatlik çalışmanın ardından söndürüldü. Soğutma çalışmaları ise sürüyor.

Yangın, saat 00.30 sıralarında Sincan Yenikent Mahallesi'ndeki plastik ambalaj imal eden bir fabrikada meydana geldi. İçerinden koku geldiğini fark eden ve kontrol etmeye giden fabrikanın bekçisi alevleri gördü. Alevlerin kısa sürede büyümesi üzerine kendisni dışarı atan bekçi durumu itfaiye ve polis ekiplerine bildirdi. Sincan istasyonundan olay yerine itfaiye ve su tankerleri sevk edildi. Ambalaj üretiminde kullanılan çok sayıda alkol, tiner ve kimyasal maddenin olması nedeniyle alevler fabrikayı sararken çıkan duman gökyüzünü kapladı. Ankara merkezden takviye itfaiye ekipleri bölgeye yönlendirildi. Olay yerine tedbir amaçlı sağlık ekipleri de geldi. Tedaş ve Bedaş'tan gelen görevliler fabrikanın elektriğini ve gazını kesti. İtfaiye ekipleri yangını kontrol altına alabilmek için yoğun çaba sarf etti. Suyu biten tankerler deposunu doldurup tekrar olay yerine geldi. Şinörkeller vasıtasıyla havadan da yangına müdahale edildi.

Haberi alır almaz olay yerine gelen ve alevlere doğru koşan fabrika sahibini itfaiye ekipleri güçlükle engelleyebildi. Bir otomobile bindirilen şahıs, ekiplerin çalışmalarını gözyaşları içinde izledi. Yoğun alev nedeniyle eriyen fabrikanın metal malzemeden yapılma çatısının bir kısmı çöktü. Yaklaşık 4 saatlik çalışmanın ardından yangın tamamen söndürüldü. Bekçi Ramiz Yılmaz, fabrikadan koku geldiğini, içeriyi kontrol etmeye gittiğinde alevleri gördüğünü söyledi. Yılmaz, "Koku geldikten sonra patlama sesleri geldi. O anda elektrikler kesildi. İtfaiyeyi ve fabrikanın sahiplerini aradım. Bana hemen dışarı çıkmamı söylediler" diye konuştu. Büyük kısmı yanan fabrikada yaklaşık 7 milyon liralık zararın oluştuğu öğrenildi. Yangının çıkış sebebinin soğutma işlemlerinin tamamlanmasının ardından tespit edileceği ifade edildi. Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı.

 


Defa Okundu.
Arkadaşıma Gönder
2440 Defa Okundu
Yorumlar (Yorumlarını ekle)

Online Destek

Online destek hattımıza bağlanarak bizlerle iletişim kurabilirsiniz..

Katalog İndir

Kataloğumuzu pdf formatında indirebilir ürünlerimizi detaylı olarak inceleyebilirsiniz

Servis

Firmamız tarafından satış ve dolumları yapılan yangın söndürme cihazlarına...

 
KATEGORİLER
Yangın Söndürme
Yangın Dolapları
Köpüklü Söndürme
Yangın Algılama
Yangın Ekipmanları
Uyarıcı Malzemeler
KATEGORİLER
Acil Aydınlatma
Davlumbaz Söndürme
Gazlı Söndürme
Yönlendirme Levhaları
İtfaiye Malzemeleri
Söndürücü Kullanımı
KATEGORİLER
Aksesuarlar
Tatbikatlarımız
Eğitimlerimiz
Belgelerimiz
Sanal Yangın Söndürünüz
Haberler
KATEGORİLER
Yangın Söndürme
Yangın Dolapları
Köpüklü Söndürme
Yangın Algılama
Yangın Ekipmanları
Uyarıcı Malzemeler