JavaScript Menu Powered by Milonic

 

JavaScript Menu Powered by Milonic
Haberler


NAZİLLİ'DEKİ YANGIN SÖNDÜRÜLDÜ

Bu Haber 2281 defa okundu.
Arkadaþa Gönder

Aydın Nazilli'ye bağlı Samailli köyü yakınında başlayan ve Aksu köyündeki ormanlık alana sıçrayan yangın tamamen söndürüldü.

Soğutma çalışmalarının devam ettiği bölgede, 650 dönüm tarım arazisi ile 350 dönüm ormanlık alanın zarar gördüğü bildirildi.

Nazilli Orman İşletme Müdürü Nejat Demirsu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şiddetli rüzgar ve arazinin çok dik olması nedeniyle yangın söndürme çalışmalarının güçlükle sürdürüldüğünü söyledi.

Yangın ihbarıyla birlikte bölgeye çevre il ve ilçelerden 30 arazöz, 4 helikopter ve 3 uçak gönderildiğini, toplam 224 orman işçisi ile köylülerin de katılımıyla yangına müdahale edildiğini anlatan Demirsu, "Tamamen söndürülen yangın sonrası bölgede soğutma çalışmaları sürüyor. Maalesef yangında 650 dönüm ziraat, 350 dönüm ormanlık alan zarar gördü" dedi.

Bu arada, Aydın Valisi Kerem Al'ın, telefonla yangın bölgesinde bulunan Kaymakam Mehmet Okur'dan son bilgileri aldığı öğrenildi.

Yangın nedeniyle Samailli köyünde güvenlik amacıyla evlerini boşaltan köylülerin yeniden evlerine döndükleri belirtildi.

Alanya'da da 80 hektar kül oldu

Antalya'nın Alanya İlçesi'nde dün akşam saatlerinde başlayan orman yangınında 80 hektarlık kızılçam ormanı zarar gördü.

Güzelbağ Beldesi ve Bayır Köyü'nde önceki gün akşam saatlerinde iki farklı noktada başlayan yangın sürüyor. Köyün yakınında Alara vadisi kenarındaki sarp yamaçlarda etkili olan ve sadece havadan müdahale imkanı bulunan yangına gündüz saatlerinde 3 yangın söndürme uçağı ile 5 helikopter müdahale etti.

Yangın alanında inceleme yaptıktan sonra Güzelbağ Orman İşletme Şefliğinde açıklama yapan Antalya Orman Bölge Müdürü Ali Gökçöl, "Yangın zor bir alanda, arazi mehili ve kayalık fazla. Yol yok, kot farkı çok fazla. İşçiler Serik'te söndürme çalışmalarından buraya geçtiler çok yorgunlar. Ulaşımın sağlanamamasından dolayı büyüme eğilimli riskli bir yangın. Şuan yaklaşık 80 hektarlık bir alan zarar gördü yangın devam ediyor. Söndürülüp soğutma çalışması yapıldıktan sonra hassas ölçümler yapılır. Yangına çevre il ve ilçelerden gelen 5 helikopter, 3 yangın söndürme uçağı, 30 arazöz, 120 orman işçisi, 18 iş makinesi ve 40 teknik eleman ile 125 vatandaş destek veriyor" dedi.


 


Defa Okundu.
Arkadaşıma Gönder
2281 Defa Okundu
Yorumlar (Yorumlarını ekle)

Online Destek

Online destek hattımıza bağlanarak bizlerle iletişim kurabilirsiniz..

Katalog İndir

Kataloğumuzu pdf formatında indirebilir ürünlerimizi detaylı olarak inceleyebilirsiniz

Servis

Firmamız tarafından satış ve dolumları yapılan yangın söndürme cihazlarına...

 
KATEGORİLER
Yangın Söndürme
Yangın Dolapları
Köpüklü Söndürme
Yangın Algılama
Yangın Ekipmanları
Uyarıcı Malzemeler
KATEGORİLER
Acil Aydınlatma
Davlumbaz Söndürme
Gazlı Söndürme
Yönlendirme Levhaları
İtfaiye Malzemeleri
Söndürücü Kullanımı
KATEGORİLER
Aksesuarlar
Tatbikatlarımız
Eğitimlerimiz
Belgelerimiz
Sanal Yangın Söndürünüz
Haberler
KATEGORİLER
Yangın Söndürme
Yangın Dolapları
Köpüklü Söndürme
Yangın Algılama
Yangın Ekipmanları
Uyarıcı Malzemeler