JavaScript Menu Powered by Milonic

 

JavaScript Menu Powered by Milonic
Haberler


ANKARA SİTELER'DE YANGIN

Bu Haber 2293 defa okundu.
Arkadaþa Gönder

Siteler, önceki gün çıkan yangında facianın eşiğinden döndü. 4 işyerinin kullanılamaz hale geldiği yangında esnaf, itfaiyenin yetersiz kaldığını iddia etti.

MOBİLYA sektörünün kalbi olarak nitelendirilen Başkent Siteler’de, önceki gün 18.30 sıralarında çıkan yangın sonucu 4 işyeri yanarak kullanılamaz hale geldi. İtfaiye ve vatandaşların çabalarıyla söndürülen yangında ölen ya da yaralanan olmadı.
Ağustos ayının başında Çamlıtepe Caddesi’nde çıkan yangından bir hafta sonra bu kez de Demirhendek Caddesi Onay Sokak’ta yangın çıktı. Aynı ay içinde ikinci kez faciadan kıl payı kurtulan Siteler’de iş yerleri yanan esnaf ise, dün sabah saatlerinden itibaren yaralarını sarmaya başladı.

İş yerleri sigortasız

Ankara Mobilyacılar ve Lakeciler Odası Başkanı Hüseyin Taklacı, yanan işyerlerinin tamamının sigortasız olduğunu söyledi. Siteler’in büyük bir tehlikeyi atlattığını kaydeden Taklacı, “Ağır hasar alan dükkanların arasında boya imalathaneleri, kereste malzeme depoları kesim atölyeleri ve polyester atölyeleri var. Sigorta şirketleri, yanan dükkanların büyük bir bölümünü yangın riski taşıdıklarından dolayı sigorta yapmıyor” dedi.

İftaiye yetersiz kaldı iddiası

TOPLAM 4 işyerinin zarar gördüğü yangın sonrasında Siteler esnafı Ankara İtfaiyesi’ne tepki gösterdi. İtfaiye ekiplerinin olaya müdahale etmekte zorlandığını ve yetersiz kaldığını iddia eden esnaf, bu durumun yangının büyümesine neden olduğunu söyledi.

Çiçek’e sigorta talebi

SİTELER’de çıkan yangın sonrası TBMM Başkanı Cemil Çiçek esnafa “Geçmiş olsun” ziyaretinde bulundu.
“Tek tesellimiz can kaybının olmaması” diye Çiçek, yanan iş yerlerini gezdi. Siteler esnafının, “Sigorta şirketleri Siteler’de iş yerlerimiz sigorta yapmaya yanaşmıyor” şeklinde dert yanmasına ise TBMM Başkanı Çiçek, “Sigorta sorunu 2 şekilde ortaya çıkar. Birinci yapılan iş risklidir. Sigorta yapan riski göze almak istemez. İkincisi bizim ihmalimizden olabilir. Birçok açıdan riskli bir coğrafyadayız. Sel, taşkın ve deprem olsun. Mevzuattan kaynaklanan soruna bakarız. İlgili bakanlıklara da iletiriz. Çözümü hep birlikte buluruz” dedi. Daha sonra gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Çiçek, Siteler’den ayrıldı.


Defa Okundu.
Arkadaşıma Gönder
2293 Defa Okundu
Yorumlar (Yorumlarını ekle)

Online Destek

Online destek hattımıza bağlanarak bizlerle iletişim kurabilirsiniz..

Katalog İndir

Kataloğumuzu pdf formatında indirebilir ürünlerimizi detaylı olarak inceleyebilirsiniz

Servis

Firmamız tarafından satış ve dolumları yapılan yangın söndürme cihazlarına...

 
KATEGORİLER
Yangın Söndürme
Yangın Dolapları
Köpüklü Söndürme
Yangın Algılama
Yangın Ekipmanları
Uyarıcı Malzemeler
KATEGORİLER
Acil Aydınlatma
Davlumbaz Söndürme
Gazlı Söndürme
Yönlendirme Levhaları
İtfaiye Malzemeleri
Söndürücü Kullanımı
KATEGORİLER
Aksesuarlar
Tatbikatlarımız
Eğitimlerimiz
Belgelerimiz
Sanal Yangın Söndürünüz
Haberler
KATEGORİLER
Yangın Söndürme
Yangın Dolapları
Köpüklü Söndürme
Yangın Algılama
Yangın Ekipmanları
Uyarıcı Malzemeler