JavaScript Menu Powered by Milonic

 

JavaScript Menu Powered by Milonic
Haberler


TUZLA'DAKİ YANGIN KONTROL ALTINA ALINDI

Bu Haber 2478 defa okundu.
Arkadaþa Gönder

Tuzla Kimya Sanayicileri Organize Sanayi Bölgesi'ndeki "Düfa Boya Üretim Fabrikası"nda çıkan yangın kısmen kontrol altına alındı. Söndürme çalışmaları sürüyor.

 İstanbul Büyükşehir Belediyesi 'nden yapılan yazılı açıklamada, kısmen kontrol altına alınan yangının çevreye yayılmasının önlendiği belirtildi.

 İtfaiye tarafından söndürme çalışmalarında 8 bin 600 ton köpük kullanıldığı kaydedilen açıklamada, “Olay yerinde itfaiye ekiplerimizle birlikte 1'i amfibi 2 uçak, 4 su tankı, Tuzla, Kartal ve Sultanbeyli belediyelerinden de birer su tankı ile yangına müdahale ediliyor” denildi.
 
İBB: YAYILMASI TAMAMEN ÖNLENDİ
İstanbul Büyükşehir Belediyesi , Tuzla Kimya Sanayicileri Organize Sanayi Bölgesi'nde geniş alana kurulu bir boya fabrikasında çıkan yangının yayılmasının tamamen önlendiğini ve kısmen kontrol altına alınarak söndürme çalışmalarının devam ettiğini bildirdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi 'nden yapılan açıklamada, boya fabrikasında nitro, selüloz ve tiner tanklarının infilak etmesiyle kısa sürede yayılan yangına, 61 araç ve 235 personel ile müdahale edildiği belirtildi.

Yangına müdahalede, Koca Yusuf, afet müdahale, Ahtapot ve Yengeç diye tabir edilen itfaiye araçlarının da kullanıldığı aktarılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

 “Ardı ardına meydana gelen büyük patlamalar nedeniyle itfaiyenin alevlerle mücadelesi güçleşti. İtfaiye ekiplerinin bir kısmı alevlerin kalbine ulaşmaya çalışırken, diğerleri ise yangının yayılmasını önlemek için diğer fabrikalar civarında tedbir alarak söndürme çalışmalarına katıldı. Yayılması tamamen önlenen yangın, kısmen kontrol altına alınarak söndürme çalışmaları devam ediyor.”

 Açıklamada, Organize Sanayi Bölgesi, Tuzla, Dudullu, Orhanlı, Kartal, Sultanbeyli, Kurtköy, Ümraniye, Başakşehir, Bakırköy, Kadıköy, Seyrantepe, Şişli, Gaziosmanpaşa , Beşiktaş , Maltepe ve Fatih gruplarının da yangın söndürme çalışmalarına katıldığı kaydedildi.
 
THK UÇAKLARI DA MÜDAHALE ETTİ
Türk Hava Kurumu yangın uçaklarının, Tuzla Kimyacılar Sanayi Sitesi'ndeki yangına müdahale ettiği bildirildi

 THK'dan yapılan yazılı açıklamada, THK uçaklarının Tuzla Kimyacılar Sanayi Sitesi'nde bulunan boya ve vernik fabrikasında, sabah saatlerinde çıkan yangına müdahale ettikleri belirtildi.

 THK Başkanı Osman Yıldırım,”Yangına kuvvetli patlamalar nedeniyle güçlükle müdahale edilebiliyor. Bizde havadan amfibik özellikte Canadair CL-215 yangın söndürme uçağıyla müdahale ederek, daha kısa sürede, daha fazla maddi kayıp olmadan müdahale etmek istedik. Bunun karşılığında da hiçbir bedel almadık” ifadelerini kullandı.

 Yıldırım, çıkan yangına dünyanın en gelişmiş yangın uçaklarıyla müdahale ettiklerini belirterek şunları kaydetti:

 “Avrupa'nın en gelişmiş yangın söndürme uçak filosuna sahibiz. 3'er tondan 2 tankı bulunan toplamda 6 ton suyu 8 saniye gibi kısa bir sürede alan CL-215 model yangın söndürme uçaklarıyla Tuzla Kimyacılar Sanayi Sitesi'ndeki yangına müdahale edildi.”

 

 


Defa Okundu.
Arkadaşıma Gönder
2478 Defa Okundu
Yorumlar (Yorumlarını ekle)

Online Destek

Online destek hattımıza bağlanarak bizlerle iletişim kurabilirsiniz..

Katalog İndir

Kataloğumuzu pdf formatında indirebilir ürünlerimizi detaylı olarak inceleyebilirsiniz

Servis

Firmamız tarafından satış ve dolumları yapılan yangın söndürme cihazlarına...

 
KATEGORİLER
Yangın Söndürme
Yangın Dolapları
Köpüklü Söndürme
Yangın Algılama
Yangın Ekipmanları
Uyarıcı Malzemeler
KATEGORİLER
Acil Aydınlatma
Davlumbaz Söndürme
Gazlı Söndürme
Yönlendirme Levhaları
İtfaiye Malzemeleri
Söndürücü Kullanımı
KATEGORİLER
Aksesuarlar
Tatbikatlarımız
Eğitimlerimiz
Belgelerimiz
Sanal Yangın Söndürünüz
Haberler
KATEGORİLER
Yangın Söndürme
Yangın Dolapları
Köpüklü Söndürme
Yangın Algılama
Yangın Ekipmanları
Uyarıcı Malzemeler