JavaScript Menu Powered by Milonic

 

JavaScript Menu Powered by Milonic
Haberler


EMKO'DA ÇIKAN YANGIN KORKUTTU

Bu Haber 2285 defa okundu.
Arkadaþa Gönder

Eskişehir Mobilyacılar Kooperatifinde (EMKO) yangın çıktı.

EMKO C4 Blok’da bulunan atık buzdolabı kapağı ve atık klima parçaları toplanan iş yerinde çıkan yangın korkuttu. Öğle saatlerinde henüz bilinmeyen bir sebep’den dolayı çıkan yangına
ilk müdahaleyi Kooperatifin yangın söndürme aracı yaptı. Daha sonra olay yerine gelen Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve Organize Sanayi de bulunan itfaiye ekipleri yangını güçlükle söndürdüler. Yangın çıkan dükkanın yanında bulunan mobilya imalathaneleri ise büyük bir tehlike atlattı. Çıkan yangının büyük maddi hasara yol açtığı öğrenildi.

EMKO Başkanı Ahmet Yıldız çıkan yangın ile ilgili yaptığı açıklamada, "Öğle saatlerinde atık buzdolabı kapağı ve atık klima parçaları toplanan dükkanda yangın çıkmıştır. Yangının çıkış nedeni belli değildir. Yangın’a ilk müdaheleyi kooperatifimizin yangın söndürme aracı yapmıştır. Olaydan hemen sonra gelen Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve Organize Sanayi de bulunan itfaiye ekipleri de yangını söndürmek için büyük çaba sarf etmişlerdir. Buradan tüm itfaiye ekiplerine teşekkür ediyorum" dedi.

Eskişehir Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne tepki gösteren EMKO Başkanı Ahmet Yıldız, "Bu işletme yerine Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından ruhsat ve açma lisansı verilmiş. Ancak müdürlük bu işletmeyi hiç denetlememiştir. İş yerinde yangın söndürme tüpü dahi yoktu. İlkel yönden binonlar ile yangını söndürmeye çalıştılar. Buradan yetkililere sesleniyorum. Kooperatifimizde buna benzer 10 işletme daha var. Bunların en kısa zamanda denetlenmesini istiyoruz. Lisans vermek ile bu işler bitmiyor. Çıkan yangında diğer mobilyacı arkadaşlarımızda zarar görüyorlar. Geceleri yangın çıkacak diye tedirgin oluyorlar. Yetkililer bu işe bir an önce çözüm bulmaları gerekir" diye konuştu.

 


Defa Okundu.
Arkadaşıma Gönder
2285 Defa Okundu
Yorumlar (Yorumlarını ekle)

Online Destek

Online destek hattımıza bağlanarak bizlerle iletişim kurabilirsiniz..

Katalog İndir

Kataloğumuzu pdf formatında indirebilir ürünlerimizi detaylı olarak inceleyebilirsiniz

Servis

Firmamız tarafından satış ve dolumları yapılan yangın söndürme cihazlarına...

 
KATEGORİLER
Yangın Söndürme
Yangın Dolapları
Köpüklü Söndürme
Yangın Algılama
Yangın Ekipmanları
Uyarıcı Malzemeler
KATEGORİLER
Acil Aydınlatma
Davlumbaz Söndürme
Gazlı Söndürme
Yönlendirme Levhaları
İtfaiye Malzemeleri
Söndürücü Kullanımı
KATEGORİLER
Aksesuarlar
Tatbikatlarımız
Eğitimlerimiz
Belgelerimiz
Sanal Yangın Söndürünüz
Haberler
KATEGORİLER
Yangın Söndürme
Yangın Dolapları
Köpüklü Söndürme
Yangın Algılama
Yangın Ekipmanları
Uyarıcı Malzemeler