JavaScript Menu Powered by Milonic

 

JavaScript Menu Powered by Milonic
Haberler


AKSEKİ'DE YANGIN SÖNDÜRME EKİBİNE UYGULAMALI EĞİTİM

Bu Haber 2145 defa okundu.
Arkadaþa Gönder

Akseki'de, Orman İşletme Müdürlüğü tarafından yangın söndürme ekibinde görev yapacak işçilere uygulamalı eğitim verildi.

Akseki Orman İşletme Müdürü Hasan Telli, Murtiçi Orman İşletme Deposu'nda düzenlenen eğitim programında yaptığı konuşmada, orman yangınlarına karşı en etkili yöntemin, araç ve teçhizatın doğru ve yerinde kullanılması olduğunu söyledi.

Bilinçsiz uygulamalarının hem zaman kaybı hem de yangının büyümesine yol açabileceğine dikkati çeken Telli, arozöz ve ekipmanların zamanında bakıma alınmasının da yangın söndürme çalışmalarında yaşanabilecek olumsuzlukları ortadan kaldıracağını kaydetti.

Telli, "Ekipmanları nerede ve nasıl kullanacağımızı iyi bilir, yangınlara zamanında müdahale edebilirsek, bu savaştan galip çıkarız" dedi.

Olası orman yangınları için riskli dönemin başladığına işaret eden Telli, ülkenin can damarı ormanlara sahip çıkılmasını, riskli yangın döneminin kazasız belasız atlatılması için ormanların işbirliği halinde korunmasını istedi.

Hazırlık çalışmaları kapsamında 6 arozöz, 2 su ikmal aracı ve 2 ilk müdahale aracının bakımının yapıldığını anlatan Telli, ayrıca ormanlara karşı duyarlılığı artırmak için kahvehanelerde toplantılar düzenleyeceklerini ifade etti.

Daha sonra Antalya Orman Bölge Müdürlüğü Yangınla Mücadele Şube Müdürü Mustafa Songur, mühendisler Zeki Tuncer, Seyit Sayın ve Dilek Ursavaş tarafından eğitime katılan 51 yangın işçisine, olası yangın durumunda telsiz kullanımı ve bakımı, arozözlerin kullanım teknikleri, yangınla mücadele yöntemleri, yangınlara hazırlık ve güvenlik önlemleri, yangın esnasında karşılaşılacak iş kazalarında yapılacak ilk yardım konularında bilgi verildi.

 


Defa Okundu.
Arkadaşıma Gönder
2145 Defa Okundu
Yorumlar (Yorumlarını ekle)

Online Destek

Online destek hattımıza bağlanarak bizlerle iletişim kurabilirsiniz..

Katalog İndir

Kataloğumuzu pdf formatında indirebilir ürünlerimizi detaylı olarak inceleyebilirsiniz

Servis

Firmamız tarafından satış ve dolumları yapılan yangın söndürme cihazlarına...

 
KATEGORİLER
Yangın Söndürme
Yangın Dolapları
Köpüklü Söndürme
Yangın Algılama
Yangın Ekipmanları
Uyarıcı Malzemeler
KATEGORİLER
Acil Aydınlatma
Davlumbaz Söndürme
Gazlı Söndürme
Yönlendirme Levhaları
İtfaiye Malzemeleri
Söndürücü Kullanımı
KATEGORİLER
Aksesuarlar
Tatbikatlarımız
Eğitimlerimiz
Belgelerimiz
Sanal Yangın Söndürünüz
Haberler
KATEGORİLER
Yangın Söndürme
Yangın Dolapları
Köpüklü Söndürme
Yangın Algılama
Yangın Ekipmanları
Uyarıcı Malzemeler